Tıraş Makinesi – Şu Sıralar Herkesin İhtiyacı

Tıraş Makinesi - Şu Sıralar Herkesin İhtiyacı

Tıraş makinesi erkeklerin kişisel bakım ürünleri arasında önemli bir yere sahip. Son dönemde berberlerin kapanması ile birlikte tıraş makinesi tüm erkekler için daha da önemli hale geldi. Evde olduğumuz bu günlerde en iyi tıraş makinesi modellerini sizler için derledik. Size uygun alternatifi seçerek artık kişisel bakımınızı evde olsanız bile siz de yapabilirsiniz.

saç tıraşı yapan adam

Kabul etmeliyiz ki zor günler yaşıyoruz. Covid-19 salgını nedeni ile hayatımızda bir anda birçok kavram değişti. Bunlardan birisi de kişisel bakım. Çoğumuz için tıraş makinesi ile evde saç tıraşı olmak belki bir seçenek değildi ama şimdi bir mecburiyet haline gelmiş durumda.

Tıraş makinesi ile saç traşı yapmak ve bu işi evimizde kendi kendimize yapmak tabi ki kolay değil. Ama son zamanlardaki ürün çeşitliliği ve yanında gelen aparatlar ile belki ilk seferde değil ama sürekli kullanımda alışmanız mümkün.

Tıraş makinesi ile evde nasıl tıraş olabiliriz?

Bu işlem tabi ki el yatkınlığı isteyen bir olay. Ama iyi bir makine ve ayarlanabilir başlıklarınız var ise yapılamayacak bir işlem de değil. Sizlere rehberlik etmesi bakımından alttaki video da kesim tekniklerini gösteren bir kullanıcı mevcut. Umarız faydalı olur sizler için.

Evde saç tıraşı için nasıl bir tıraş makinesi seçilmeli?

Sizler için değişik fiyat aralıklarında tıraş makinesi seçenekleri sunmaya çalıştık. Bu seçenekler arasında tam olarak bir tıraş makinesi seti de mevcut tekli olarak sadece makine seçeneği de. Eğer tıraş makinesi alma kararınız sakal tıraşından çok saç tıraşına yönelik ise, yanında gelen tarak aparatlarının önemi daha fazla. Bu yüzden saç tıraşı için bu aparatları fazlaca olan set ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz.

tıraş makinesi modeli

Fotoğraf: Teknosa

600 mAh lityum bataryaya sahip bu 8 fonksiyonlu tıraş makinesi 2 saat içerisinde USB üzerinden hızlı şarj olabiliyor. Setin içerisinde burun ve kulak kıllarını temizlemek için aparatlar da mevcut. Hem kablosuz hem de kablolu kullanabileceğiniz bu model 2 saat kablosuz kullanımı destekliyor. Setin içerisinde 4 adet rehber tarak geliyor ve bu taraklar değişik kesme uzunluklarına göre ayarlanabiliyor.

remington traş makinesi

Fotoğraf: Teknosa

Hem saç kesme makinesi, hem bıyık şekillendirici, hem de sakal kesici özelliklerinin bir arada bulunduğu bu çok amaçlı sette, daha keskin, temiz bir yüzey elde etmek için 2 tarak ve 4 ek başlık (1-7 derece / 1 mm-20 mm) bulunuyor. Tıraş makinesini diğerlerinden ayıran özelliği bıçaklarının titanyum kaplama ile güçlendirilmiş olması. Bu özellik sayesinde kesim performansı ve dayanıklılığı artırılmış.

braun tıraş makinesi

Fotoğraf: Teknosa

Tıraş makinesi konusunda birçok ürünü bulunan köklü markalardan birisi olan Braun, bu modelinde çok kullanım amaçlı bir set sunmuş. Modelin artısı hem ıslak hem de kuru olarak kullanıma uygun olması. Lityum ion bataryaya sahip cihaz hızlı şarjı destekliyor ve kesintisizi 100 dakikalık bir kullanım sunuyor. Siyah ve gümüş renkte seçenekleri bulunan ürünün içerisinde kulak ve burun kıllarını temizlemeye yarayan aparatlar da mevcut.

Premier traş makinesi

Fotoğraf: Teknosa

Eğer bir komple set almak istemiyorsanız bu modelin kendi ayarlanabilir başlığı sayesinde dilediğiniz uzunlukta kesimler yapabilirsiniz. Nikel-Metal Hidrit (NiMH) teknolojisine sahip yerleşik bataryası bulunan bu model hızlı şarj özelliğini desteklemiyor. İki kademeli kesme hızı bulunan makine kablosuz kullanıma uygun.

braun tıraş makinesi

Fotoğraf: Teknosa

Braun marka bu tıraş makinesi üzerindeki ayarlı bıçaklar ile istenilen uzunlukta kesim için uygun. Hızlı şarj özelliği bulunmayan modelde şarj süresi 10 saat olarak belirtilmiş. 50 dakika kesintisiz kullanım olanağı sunan makinenin en büyük artısı üzerinde bulunan 20 farklı uzunluk adımı ayarı. Bu sayede çeşitli uzunluklarda kesim yapmak mümkün hale geliyor.

tıraş makinesi evde saç traşı

Fotoğraf: Teknosa

Remington markasının bu ürününde 6-18 mm arasındaki uzunluklarda kesim yapmanızı sağlayan iki adet tarak ürün ile birlikte geliyor. Bu modelde de bıçaklar titanyum ile kaplanarak hem güçlü bir kesim hem de dayanıklılık sağlanmış. 16 saatlik şarj süresi sonunda 40 dakikalık bir kullanım sunan makinenin 4 uzunluk adımı sunan ayar mekanizması bulunuyor. Modelde siyah ve mavi renkleri seçenek olarak sunulmuş.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *