250 TL Altına Alınabilecek En İyi 8 Doğrayıcı

250 TL Altına Alınabilecek En İyi 8 Doğrayıcı

Doğrayıcı rondo, mutfakta günlük yiyeceklerimizi hazırlarken en sık kullandığımız yardımcı araçlardan birisi. Hem zamandan kazandıran hem de hazırladığımız yiyeceklere harika şekiller veren en iyi doğrayıcı rondo hangisi? İşte 250 TL altına alabileceğiniz en iyi doğrayıcı rondo seçenekleri.

Doğrayıcı Rondo Modelleri

Bugünlerde birçoğumuz evde daha çok vakit geçiriyoruz. Bu zaman diliminde mutfakta geçirilen zaman da haliyle artıyor. Mutfaktaki işlerimizi kolaylaştıran başlıca araçlardan olan doğrayıcılar yemeklerde ve salatalarda zamandan tasarruf sağlıyorlar.

Elbette bıçak ile bir şeyler kesmeyi ve hazırlamayı sevebilirsiniz. Ama vakit nakittir, eğer sizin hazırladıklarınızı bekleyen sevdikleriniz varsa ve fazla zamanınız yoksa biraz yardıma ihtiyacınız olabilir.

Mutfak robotu setlerinin içerisinde de gördüğümüz doğrayıcı aparatlar tekli olarak da kullanıma sunuluyor. Bu araçların fiyatları genellikle değişiklik gösterse de 250 TL altında güçlü seçenekler bulmak mümkün. Bu sıralamada elektrikli modeller olduğu gibi mekanik olarak kullanabileceğiniz daha uygun fiyatlı olan ürünler de var.

Hatırlatmakta fayda var, bu yazının yazıldığı tarihte bu ürünler indirimli fiyatları ile satışa sunulmuş bulunuyor. İlerleyen tarihlerde fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ürünlere ulaşmak için fotoğraflara tıklamanız yeterli.

Leifheit Çok Amaçlı Doğrayıcı

Leifheit doğrayıcı rondo

%30 indirimli 230,30 TL

Ev ürünleri üreten bir Alman firması olan Leifheit, mutfakta işlerimizi kolaylaştıracak bir rondo modelini geliştirmiş. Plastik malzemeden ve paslanmaz çelik bıçaklardan oluşan bu ürün 1 litre hazneye sahip. Sebze ve meyveleri manuel olarak küçük parçalara ayırmak için ideal bir yardımcı. Dış plastiği stabilite için kaymaz plastikten üretilmiş ve tüm parçalar bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Üst kısmından her bastırıldığında alttaki bıçaklar yön değiştirerek hazne içindeki sebze ve meyveyi doğrayabiliyor.

Korkmaz Pro Magic 4 Bıçaklı Doğrayıcı

Korkmaz doğrayıcı rondo Korkmaz Pro Magic 4 Bıçaklı Doğrayıcı

%27 indirimli 229 TL

Mutfak araçları konusunda sağlam bir yere sahip olan Korkmaz, üç farklı renk seçeneğinin sunulduğu Pro Magic modelinde 4 Bıçaklı bir sistem kullanmış. 1.25 litrelik cam kasesi bulunan ürün 900 Watt güce ulaşabiliyor. Böylece Sebze ve meyveleri saniyeler içinde tek tuşla doğrayabilir. Ayrıca çalışma sırasında bıçaklara erişmeyi engelleyen bir koruma sistemine de sahip.

Arzum AR1055 Prochopp Plus Doğrayıcı

Arzum AR1055 Prochopp Plus Doğrayıcı Rondo

%21 indirimli 189 TL

Arzum, dört bıçaklı Prochopp Plus modelinde 1 litre hacimli plastik malzemeden hazne kullanmış. 600 Watt güce ulaşabilen ürün pembe, kırmızı ve mor renkler olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile üretilmiş. 600 Watt gücü ile her türlü sebze ve meyveyi rahatlıklar doğrayabilecek kapasitede.

Oxo Spiral Doğrayıcı

Oxo Spiral Doğrayıcı Mekanik Beyaz Yeşil Renk

175 TL

Kullanışlı mutfak araçları tasarlayan bir Amerikan şirketi olan Oxo, manuel olarak kullanılan spiral doğrayıcı ile listemize dahil oluyor. Hem doğrayıcı özelliği hem de görsel olarak sprial şekilli yiyecekler doğraması ile diğer ürünlerden biraz farklı. Özellikle salatalarda süsleme amaçlı kesimler için uygun olabilir. Ürüne üst taraftan koyulan sebze veya meyve el ile döndürülerek hazneye ittiriliyor, sonuna gelindiğinde de koruyucu aparat yardımıyla kesme işlemi tamamlanıyor. Bu üründe de tüm parçalar bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Altus ALSM 783 M Doğrayıcı

Altus ALSM 783 M Doğrayıcı Rondo Mor Renk

%11 indirimli 169 TL

Altus bu modelinde diğerlerinden farklı olarak 1.5 litrelik büyük bir hazne kullanarak daha fazla sebze ve meyveyi doğrayabilmeyi hedeflemiş. Dört bıçaklı bir rondo olan bu model 550 Watt güce ulaşabiliyor. Ürünün dış yapısı kaydırmaz plastikten ve bir adet hız kademesi de bulunmakta. Ürünün bir diğer özelliği ise parçalarının mikrodalga fırında kullanılabilir olması. Geniş haznesi, 550 Watt güçle çalışabilmesi ve 4 bıçaklı yapısı ile bu model fiyat/performans açısından oldukça cazip görünüyor.

Arnica GH21132 Rapid Plus Doğrayıcı

Arnica GH21132 Rapid Plus Doğrayıcı Rondo Kırmızı renk

%17 indirimli 149 TL

Arnica Rapid Plus, 1.3 litrelik büyük haznesi 500 Watt güce ulaşabilmesi ile dikkat çekiyor. Ekstra dayanıklı plastik malzemeden oluşan haznesi ve dört bıçaklı tasarımı ile performanslı bir doğrama sunan bu model üstten bastırmalı olarak kullanılıyor yani herhangi bir tuşa sahip değil. Bu modelin sadece kırmız rengi mevcut, farklı renk seçenekleri de bulunmuyor.

Premier PRC-1042 Cam Alaturka Doğrayıcı

Premier PRC-1042 Cam Alaturka Doğrayıcı Rondo

%27 indirimli 109 TL

Premier PRC-1042 modelinde 1 litre cam hazne bulunuyor ve cihaz 300 Watt maksimum güçte çalışabiliyor. Üründe çift bıçaklı bir kesme aparatı bulunuyor ve tek tuşla çalıştırılabiliyor.

Leifheit Comfort Mini Doğrayıcı

Leifheit Comfort Mini Doğrayıcı Kırmızı Beyaz Renkli Mekanik

%30 indirimli 80 TL

Leifheit firmasının bu ürünü minimal tasarıma sahip ve alt kısmındaki bıçaklar sayesinde, haznesi içerisinde bulunan sarımsak, zencefil, parmesan veya sebzeleri ince dilimler halinde doğrayabiliyor. Yiyeceklerin dilimlenmesi için hazneyi döndürmeniz yeterli. Ayrıca kapaklı tasarımı sayesinde buzdolabında saklama kabı olarak da kullanılabiliyor. Bu model minimal yapısı sayesinde mutfakta yer kaplamadığı gibi sofra kullanımına da uygun görünüyor.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *